Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Küsimus käibemaksu kohta.<br /><br />Kaks Eesti ettevõtet, kes mõlemad Soome käibemaksukohuslased ja tegelevad ehitusteenusega.<br />Kui üks ettevõte teeb teisele alltöövõttu ehitusteenusena, siis kas arve esitamisel lisab esimene Soome käibemaksu või esitab ilma käibemaksuta ja viide pöördkäibemaksustamise pragrahvile, kuna Soome seaduse järgi on selline teenus pöördkäibemaksustamisega.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus käibemaksu kohta.

Kaks Eesti ettevõtet, kes mõlemad Soome käibemaksukohuslased ja tegelevad ehitusteenusega.
Kui üks ettevõte teeb teisele alltöövõttu ehitusteenusena, siis kas arve esitamisel lisab esimene Soome käibemaksu või esitab ilma käibemaksuta ja viide pöördkäibemaksustamise pragrahvile, kuna Soome seaduse järgi on selline teenus pöördkäibemaksustamisega.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 27.01.2013 20:42 (1705 korda)
Tegemist on Soome siseriikliku pöördmaksustamisega, sarnaselt Eestis kehtivale pöördmaksustamisele kinnisasjade, vanametalli ja kullamaterjali müügil (KMS § 41.1). Arved tuleb koostada vastavalt Soome seaduse vorminõuetele ning Eesti käibedeklaratsioonil neid käibeid ei kajastata. Meil puudub info, kas Soome siseriikliku pöördmaksustamise reeglid nõuavad käibemaksusumma märkimist arvel (Eestis nõutakse) ning milline täpselt on pöördmaksustamise viide (nt kas peab viitama konkreetsele Soome seaduse sättele).

Klassikaline rahvusvaheline pöördmaksustamine, mille puhul on arvel 0% käibemaksu määr ja viide pöördmaksustamisele (millele võib soovi korral lisada viite EL käibemaksudirektiivile) kehtib siis, kui isik, kes ei ole Soomes käibemaksukohustuslane, esitab arve Soome käibemaksukohustuslasele.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo