Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Tütarettevõte (omanikud 80% jur. isik ja 20% füüsiline isik) soovib jaotada dividende. Kas väljamakselt arvestatakse tulumaks ainult füs. isikule või ka jur. isikule? Emafirma jagab saadud dividendidest 50% edasi füüsilisele isikule, kuidas toimub selle maksustamine?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Tütarettevõte (omanikud 80% jur. isik ja 20% füüsiline isik) soovib jaotada dividende. Kas väljamakselt arvestatakse tulumaks ainult füs. isikule või ka jur. isikule? Emafirma jagab saadud dividendidest 50% edasi füüsilisele isikule, kuidas toimub selle maksustamine?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 27.01.2013 20:38 (2716 korda)
Tütarühing maksab tulumaksu 21/79 kogu väljamakstud dividendi summast, sõltumata sellest, kes on dividendi saaja (TuMS § 50 lg 1). Tulumaks deklareeritakse vormi TSD lisas 7.

Kui emaühing maksab saadud dividendidest osa samal kuul või hiljem edasi, rakendub maksuvabastus (TuMS § 50 lg 1.1). Saadud ja makstud dividendi peab emaühing deklareerima vormil INF11. Ülejäänud 50% dividendi võib emaühing maksuvabalt välja maksta tulevikus, maksuvabastus ei aegu.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo