Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Füüsilise isiku nimel on sõiduauto liisinguleping, kuna juriidiline isik ei osutunud liisinguandjale sobivaks liisinguvõtjaks. Kui nüüd füüsiline isik rendib sõidauto juriidilisele isikule, kas füüsilisele isikule rendimakse tasumisel tuleb tulumaks kinni pidada (ei ole FIE)? Kui anda sõiduk tasuta rendile ja juriidiline isik tasuks ikkagi liisingumaksed, siis pole ju tegemist jälle seadusele vastava kuludokumendiga ja kuuluks ikka maksustamisele?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Füüsilise isiku nimel on sõiduauto liisinguleping, kuna juriidiline isik ei osutunud liisinguandjale sobivaks liisinguvõtjaks. Kui nüüd füüsiline isik rendib sõidauto juriidilisele isikule, kas füüsilisele isikule rendimakse tasumisel tuleb tulumaks kinni pidada (ei ole FIE)? Kui anda sõiduk tasuta rendile ja juriidiline isik tasuks ikkagi liisingumaksed, siis pole ju tegemist jälle seadusele vastava kuludokumendiga ja kuuluks ikka maksustamisele?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.01.2013 13:42 (1096 korda)
Kui pooled on omavahel sõlminud komisjonilepingu (võlaõigusseaduse § 692 jj), mille eesmärgiks on füüsilise isiku nimel, kuid juriidilise isiku arvel liisingulepingu sõlmimine, siis füüsilisele isikule kulude hüvitamisel tulu ei teki (vt ka TuMS § 12 lg 3). Asjakohased maksed võib nii vahetult liisinguandjale tasuda kui füüsilisele isikule hüvitisena maksta.

Kirjaliku komisjonilepingu asemel võib vormistada ka näiteks OÜ juhatuse otsuse, millega tehakse füüsilisele isikule ülesandeks võtta vastav sõiduvahend liisingusse enda nimel, kuid juriidilise isiku arvel, ning OÜ kohustus kõik lepingust tulenevad kulud hüvitada.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo