Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõte plaanib teha reklaamikulu, et kõik, kes ostavad jõuluks auto, nendele on esmane tehnohool ja kaskokindlustus teatud ajaks tasuta.<br />Kaskofirma esitab arve küll kliendi nimele, aga arve tasub meie firma. Kas see võib tekitada maksuriski?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte plaanib teha reklaamikulu, et kõik, kes ostavad jõuluks auto, nendele on esmane tehnohool ja kaskokindlustus teatud ajaks tasuta.
Kaskofirma esitab arve küll kliendi nimele, aga arve tasub meie firma. Kas see võib tekitada maksuriski?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.11.2012 08:57 (1227 korda)
Tegemist on tavapärase hinnasoodustusega. Ostja eest makstud kulud on osa auto müügihinnast ja maksukohustusi ei tekita. Kui reklaamikampaania materjale säilitate ja olete ka mõne aasta pärast võimelised vajadusel selgitama, mis põhjusel on automüüja kinni maksnud kliendi kaskokindlustuse, siis maksuriski ei ole. Kui dokumentatsioon on puudulik ja autoostu ei õnnestu tasuta tehnohoole ja kindlustusega seostada, tekib maksurisk.

2011. aasta detsembrikuu ajakirjas MaksuMaksja on teemale pühendatud Martin Hubergi pikem artikkel "Kas päkapikud ka makse maksavad?" http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1162


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo