Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Firma esitas meile vara ostul ettemaksuteatise. Tasusime selle alusle septembris ja oktoobris. Firma meile ettemaksuarvet tasumise kohta septembris ei esitanud vaid esitas nüüd oktoobris kui kogu summa sai tasutud. Kas võime siiski teatise alusel sisendkäibemaksu maha arvata septembrikuus sellelt osalt, mis tasusime septembris ja oktoobris siis ülejäänult osalt (septembris tasusime oluliselt suurema osa kui oktoobris). Kuigi seaduse järgi peaks nad meile ettemaksu tegemisel arve väljastama aga Firma vastas, et nemad enam midagi ringi ei tee, nii jääb nagu on.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma esitas meile vara ostul ettemaksuteatise. Tasusime selle alusle septembris ja oktoobris. Firma meile ettemaksuarvet tasumise kohta septembris ei esitanud vaid esitas nüüd oktoobris kui kogu summa sai tasutud. Kas võime siiski teatise alusel sisendkäibemaksu maha arvata septembrikuus sellelt osalt, mis tasusime septembris ja oktoobris siis ülejäänult osalt (septembris tasusime oluliselt suurema osa kui oktoobris). Kuigi seaduse järgi peaks nad meile ettemaksu tegemisel arve väljastama aga Firma vastas, et nemad enam midagi ringi ei tee, nii jääb nagu on.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.10.2012 13:09 (1195 korda)
Sisendkäibemaksu saab septembris maha arvata, kui ettemaksuteatises on käibemaksu arvestus, sel juhul vastab see arve nõuetele. Kui ettemaksuteatis ei vasta arve nõuetele ja müüja keeldub arvet esitamast, on ta rikkunud KMS § 37 tulenevaid kohustusi ja ostjal on õigus nõuda müüjalt kahju hüvitamist (nt täiendav finantskulu ühe kuu eest km summa ulatuses - näiteks kui te olete kasutanud sel perioodil arvelduskrediiti, on kahju väga lihtsalt tuvastatav).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo