Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Eesti firma teeb allhanketöö-teenuse arve teisele Eesti firmale (mõlemad KM kohuslased Eestis) ja lisab 18% KM. Kusjuures arve sisuks on ehitusteenuse tegemine Soomes. Teine firma peab tegema arve Soome firmale 0% km-ga. <br /><br />Kas see firma kes allhanke arve saab, tohib KM riigilt tagasi küsida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti firma teeb allhanketöö-teenuse arve teisele Eesti firmale (mõlemad KM kohuslased Eestis) ja lisab 18% KM. Kusjuures arve sisuks on ehitusteenuse tegemine Soomes. Teine firma peab tegema arve Soome firmale 0% km-ga.

Kas see firma kes allhanke arve saab, tohib KM riigilt tagasi küsida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis EML ja vastas Maksumaksja 17.11.2005 15:24 (4069 korda)
Sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused on toodud käibemaksuseaduse (KMS) §-s 31. Sisendkäibemaksu võib maha arvata KMS §-s 37 sätestatud nõuete kohase arve alusel, kui arve olemas ja teenus saadud, saab sisendkäibemaksu maha arvata.
Küsimus on tekkinud ilmselt seetõttu, et maksuvaba käibe tarbeks soetatud kaupade ja teenuste puhul ei saa sisendkäibemaksu maha arvata. 0% käibemaksu määraga käive (KMS § 15 lg 3-4) ei ole sama, mis maksuvaba käive (KMS § 16).
Antud juhul kui ehitusteenust osutatakse Soomes, siis KMS § 10 lg 5 p1 alusel ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti ning KMS §15 lg 4 p 1 alusel on sel juhul käibemaksumäär 0%. Nii et ka allhanke arve ühelt Eesti ettevõttelt teisele peaks olema 0% käibemaksuga esitatud.

--- Täiendatud 05.01.2006 11:00

Kuna kinnisvaraga seotud teenuse osutamise kohta on Soome, siis tekib alltöövõtjal Eesti ettevõttel tõenäoliselt vajadus end võtta Soomes arvele käibemaksukohustuslasena ja arvele lisada Soome käibemaks (22%) - teenuse osutamise koht Soome, ostja ei saa rakendada pöördkäibemaksu Soomes (ei ole Soome KM-kohustuslane).
Kui Eesti ettevõte esitab arve Soome KM-kohustuslasele, saab rakendada pöördkäibemaksu.
Kui Eesti ettevõte esitab Soomes ehitamise kohta arve Eesti km-kohustuslasele, siis ei rakendu pöördkäibemaks ja kehtivad Soome käibemaksu arvestuse reeglid. Kui tegu on Soome KM-käibega, siis Eesti KMS mõistes ei ole tegu käibega üldse.

Kui Eesti käibemaksukohustuslane on ka teises riigis käibemaksukohustuslane, siis teise riigi numbri all esitatud arvete käivet Eestis 0% käibena ei deklareerita, aga sisendkäibemaksu saab Eestis ikka maha arvata (vt § 29 lg 1).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo