Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõte(KM kohustuslane) aitab korraldada ühekordselt ühte koolitust. Korraldame lektorite lennu Soomest Eestisse (rahvusvaheliselt lennufirmalt arve). Nüüd peaksime lennufirma arve edasi esitama koolituse tellijale (Eesti km kohustuslane). Kas arvele tuleks käibemaks lisada või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte(KM kohustuslane) aitab korraldada ühekordselt ühte koolitust. Korraldame lektorite lennu Soomest Eestisse (rahvusvaheliselt lennufirmalt arve). Nüüd peaksime lennufirma arve edasi esitama koolituse tellijale (Eesti km kohustuslane). Kas arvele tuleks käibemaks lisada või mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.10.2012 08:57 (3150 korda)
Rahvusvahelise transporditeenuse edasimüük jääb siiski 0% maksumääraga. Võite ka viidata reisiteenuse erikorrale (KMS § 40), kuid kuna te müüte edasi sama hinnaga, siis käibemaksu tasuda ei tule. Seega kõik kolm varianti annaksid sama tulemuse, kuid erinev on tehingu kajastamine ja deklareerimine. Kõige lihtsam variant meie arvates on kulude hüvitamise nõue, mille puhul te esitate kliendile tasumiseks lennupileti või arve ning ei kajasta tehingu maksumust oma tulu ega kuluna, vaid nõudena ja nõude laekumisena.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo