Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - KÜ esitab arve Eesti ettevõtjale A. Nimetatud äripind kortermajas on aga antud rendile "firmale" B. Kui nüüd "firma" A esitab "firmale" B arve, kas oleme jälle sunnitud arvele käibemaksu juurde lisama, kuigi KÜ on juba summad omanikele ära jaganud koos käibemaksuga? Kas topelt käibemaksu vältimiseks on ka muid võimalusi, esitame kuluhüvitisteatise vms?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

KÜ esitab arve Eesti ettevõtjale A. Nimetatud äripind kortermajas on aga antud rendile "firmale" B. Kui nüüd "firma" A esitab "firmale" B arve, kas oleme jälle sunnitud arvele käibemaksu juurde lisama, kuigi KÜ on juba summad omanikele ära jaganud koos käibemaksuga? Kas topelt käibemaksu vältimiseks on ka muid võimalusi, esitame kuluhüvitisteatise vms?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.09.2012 09:12 (1087 korda)
Sellise skeemi puhul oleks õige, kui ühistu registreeriks end käibemaksukohustuslasena ning iga lüli saaks sisendi maha arvata ja väljundit maksustada. Muudel juhtudel tuleks kumulatsiooni vältimiseks leppida kokku, et vastavalt tarbitud teenustele toimub arve esitamine otse allüürnikule/allrentnikule või toimub kulude hüvitamine (st kõrvalkulud ja üür on eraldiseisvad), sest muidu oleks see teenuse maksustatava väärtuse koosseisus topeltmaksustatud. Kui üür/rent on muidugi maksuvaba, siis probleemi ei ole, kuid see suurendaks maksuvaba käivet, mis võiks kaudselt mõjuda sisendkäibemaksu mahaarvamisele negatiivselt.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo