Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõtja (käibemaksukohustuslane) ostab Rootsi käibemaksukohustuslaselt teenust (joonised ja plaanid, mida kasutatakse Eestis), kas deklareerime nimetatud teenuse pöördkäibemaksustatavana?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõtja (käibemaksukohustuslane) ostab Rootsi käibemaksukohustuslaselt teenust (joonised ja plaanid, mida kasutatakse Eestis), kas deklareerime nimetatud teenuse pöördkäibemaksustatavana?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.09.2012 09:10 (2037 korda)
Jah. Sõltuvalt joonistest või plaanidest võib käibe tekkimise koht olla Eesti kahel erineval alusel. Kui need on konkreetset kinnisasja puudutavad joonised (nt arhitektiteenus, maamõõtja vms), siis on käibe tekkimise koht Eesti KMS § 10 lg 2 p 1 alusel. Muudel juhtudel KMS § 10 lg 1 alusel. Kuna käibe tekkimise koht on Eesti, siis tuleb teenus pöördmaksustada ning sisendkäibemaks samas deklaratsioonis üldkorras (vt KMS § 29 lg 1 ja § 32) maha arvata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo