Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Tööandja - Ettevõttes töötab osalise tööajaga töötaja, kes ei ole ka esitanud avaldust maksuvaba tulu arvestamiseks. Töötasult tasutakse sotsiaalmaksu vastavalt arvestusele. Nüüd võtab töötaja palgata puhkust. Üldreeglina tasutakse palgata puhkuse ajal töötaja eest sotsiaalmaks vähemalt sotsiaalmaksu alammääralt, seda nõuet ei pea ju järgima nimetatud töötaja puhul ja sotsiaalmaksu tasuma ei pea, kui väljamakset ei ole?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõttes töötab osalise tööajaga töötaja, kes ei ole ka esitanud avaldust maksuvaba tulu arvestamiseks. Töötasult tasutakse sotsiaalmaksu vastavalt arvestusele. Nüüd võtab töötaja palgata puhkust. Üldreeglina tasutakse palgata puhkuse ajal töötaja eest sotsiaalmaks vähemalt sotsiaalmaksu alammääralt, seda nõuet ei pea ju järgima nimetatud töötaja puhul ja sotsiaalmaksu tasuma ei pea, kui väljamakset ei ole?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.09.2012 12:29 (2963 korda)
Tulumaksuvaba tulu arvestamise avaldus on sellisel juhul otsustavaks, kui tööandjaid on rohkem kui üks – sel juhul on sotsiaalmaksu kuumääralt tasumise kohustus sellel tööandjal, kes arvestab ka tulumaksuvaba tulu talle esitatud avalduse alusel. Kui on üks tööandja, siis on temal ka kohustus sotsiaalmaksu tasumiseks kuumääralt. Vt ka erandeid SMS § 2 lg-d 3-4, § 6 lg 3. Osaline tööaeg ei ole erand (lühendatud tööaeg on erand, kuid see puudutab alaealisi ja õpetajaid: SMS § 2 lg 4 p 2).

Poolte kokkuleppel antava tasustamata puhkuse korral tuleb ka puhkuse ajal maksta sotsiaalmaksu, samas kui „tavalise“ puhkuse korral leitaks proportsioon töötatud aja ja puhkuse osas ning kuumääralt tasutaks sotsiaalmaksu vaid proportsionaalselt töötatud ajale kuu kohta, kui tegelikult väljamakselt tasutav sotsiaalmaksukohustus ei ole sellega võrdne või ei ületa seda (SMS § 2 lg 3 p 1).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo