Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Firma osutab projekteerimisteenust Soome ettevõttele. Töö tehakse Eestis. Kuidas tuleb arve väljastamisel märkida käibemaks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma osutab projekteerimisteenust Soome ettevõttele. Töö tehakse Eestis. Kuidas tuleb arve väljastamisel märkida käibemaks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.08.2012 17:26 (1186 korda)
Kui projekteerimisteenus on seotud Eestis asuva kinnisasjaga, on teenuse käibe tekkimise koht käibemaksuseaduse (KMS) § 10 lg 2 p 1 kohaselt Eesti. Sellisel juhul tuleb arvele märkida käibemaks 20%. Nii ütleb KMS § 15 lg 1.

Kui aga see projekteerimisteenus on seotud kinnisasjaga, mis asub välisriigis, ei ole käibe tekkimise kohaks Eesti (KMS § 10 lg 4 p 1). Sellisel juhul saate Soome ettevõtjale esitada arve 0% määras. Nii ütleb KMS § 15 lg 4 p 1.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo