Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Palgad, lähetused, hüvitised - Töötajale makstakse isikliku sõiduauto hüvitist 64 eurot kuus. Nüüd saadeti töötaja oma autoga Lätti lähetusele, kas võib talle bensiinidokumentide alusel selle täies mahus hüvitada, kui lähetusaruandes on täpselt teekonna pikkus ja kulunud kütus välja arvestatud? Kas võib maksta muude riigisiseste sõitude eest samas kuus ilma sõidupäevikut pidamata veel 64 eurot?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Töötajale makstakse isikliku sõiduauto hüvitist 64 eurot kuus. Nüüd saadeti töötaja oma autoga Lätti lähetusele, kas võib talle bensiinidokumentide alusel selle täies mahus hüvitada, kui lähetusaruandes on täpselt teekonna pikkus ja kulunud kütus välja arvestatud? Kas võib maksta muude riigisiseste sõitude eest samas kuus ilma sõidupäevikut pidamata veel 64 eurot?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.08.2012 12:12 (2428 korda)
Jah, kuludokumentide alusel saab lähetuse sõidukulu hüvitada (antud juhul oleks hüvitamise aluseks bensiiniostu arved või bensiinitšekid). Aluseks on tulumaksuseaduse (TuMS) § 13 lg 3 p 1. Kuna ülejäänud kuul tehakse isikliku autoga veel töösõite, on põhjendatud ka 64-eurose hüvitise maksmine (ilma sõidupäevikuta). Aluseks on TuMS § 13 lg 3 p 2. Oluline on, et lähetuse kulutusi ei hüvitataks topelt. Lähetus ja igapäevased töösõidud alluvad erinevale regulatsioonile.

Lähetuse määruse leiate siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/121122011010, sõiduautoga lähetuses käimise kulutuste hüvitamise kohta vt täpsemalt määruse § 2 lg 4. Igapäpevaste töösõitude hüvitamist reguleeriva määruse leiate siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/13351696?leiaKehtiv, § 1 lg 4 ütleb, et määrust ei kohaldata kulutustele mis hüvitatakse lähetuse määruse alusel.

Maksustamine kaasneks siis, kui hüvitada isikliku sõiduauto kasutamine lähetuses olles kuludokumentide alusel ja ka kilomeetritasu alusel (bensiinitšekid pluss samade päevade eest ka 30 eurosenti/km).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo