Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Palgad, lähetused, hüvitised - Kui töötaja töötab töövõtulepingu alusel, siis ei tohi ju maksta välislähetusel päevarahasid? Aga dokumentaalselt tõestatud lähetuse sõidukulud-lennupiletid, hotell, pagasi-ja kindlustuskulud, messipiletid? <br /><br />Kui emaettevõtja kannab tütarettevõtja palgal oleva töötaja lähetuskulud ja neid tütarettevõtjale edasi ei esita, kas sellisel juhul on tegemist emaettevõtjal ettevõtlusega mitteseotud kuludega, mis kuuluvad maksustamisele?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui töötaja töötab töövõtulepingu alusel, siis ei tohi ju maksta välislähetusel päevarahasid? Aga dokumentaalselt tõestatud lähetuse sõidukulud-lennupiletid, hotell, pagasi-ja kindlustuskulud, messipiletid?

Kui emaettevõtja kannab tütarettevõtja palgal oleva töötaja lähetuskulud ja neid tütarettevõtjale edasi ei esita, kas sellisel juhul on tegemist emaettevõtjal ettevõtlusega mitteseotud kuludega, mis kuuluvad maksustamisele?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.08.2012 10:33 (3392 korda)
Välislähetuse maksuvaba päevaraha on tõepoolest ette nähtud üksnes palgalisele töötajale, avalikule teenistujale ning juhtimis- või kontrollorgani liikmele (st juhatuse v nõukogu liikmele). Töövõtulepingu täitmisel tekkivate kulutuste hüvitamine toimub kuludokumentide alusel tulumaksuseaduse § 12 lg 3 üldsätte alusel (mis ütleb, et füüsilise isiku tulu ei ole teise isiku kasuks tehtud dokumentaalselt tõendatud kulu hüvitis).

Kui emaettevõtja on huvitatud tütarettevõtja töötaja lähetuse kinnimaksmisest, siis see saab maksuvabalt toimuda nn kolmanda isiku lähetuse sätete alusel. Vt TuMS § 13 lg 3 p 1. Kolmanda isiku lähetus eeldab seda, et tütarettevõtja vormistab oma töötajale lähetuse, aga emaettevõtja kannab kulud. Kui neid kulusid tütarühingult sisse ei nõuta ja puudub ka seos emaühingu ettevõtlusega, on ema jaoks tegu siirdehinnaga (vt TuMS § 50 lg 4-6). Kui töötaja lähetamisel ei ole seost ka tütarühingu ettevõtlusega, siis ei ole see üldse lähetus, vaid erisoodustus (maksukohustus tekib tööandjal ehk tütarettevõtjal, TuMS § 48 lg 6).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo