Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte tegeleb kinnisvara vahendusega. Klienditelt laekub broneerimistasu kui ka vahendustasu enne tehingu toimumist. Kui tehing on notari juures vormistatud, kantakse bron tasu notarisse ja vahendustasu kohta koostame müüjale arve. Kas käibe tekkimise moment on raha saamine või siiski alles arve väljastamisel? <br />Tihtipeale pole üheselt võimalik hinnata raha laekumisel, kas laekunud raha on kogu summa ulatuses broneering või sisaldab ka vahendustasu, kas võime käibe kajastada siiski alles tehingu teostamisel. Tihtipeale jääb tehing üldse ära ja kogu laekunud raha kantakse tagasi.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte tegeleb kinnisvara vahendusega. Klienditelt laekub broneerimistasu kui ka vahendustasu enne tehingu toimumist. Kui tehing on notari juures vormistatud, kantakse bron tasu notarisse ja vahendustasu kohta koostame müüjale arve. Kas käibe tekkimise moment on raha saamine või siiski alles arve väljastamisel?
Tihtipeale pole üheselt võimalik hinnata raha laekumisel, kas laekunud raha on kogu summa ulatuses broneering või sisaldab ka vahendustasu, kas võime käibe kajastada siiski alles tehingu teostamisel. Tihtipeale jääb tehing üldse ära ja kogu laekunud raha kantakse tagasi.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.08.2012 04:44 (1768 korda)
Tegemist on ettemaksega teenuse eest, mis tuleb KMS § 11 lg 1 p 2 kohaselt maksustada. Kui maksmise hetkel ei ole täpselt määratud, kui suure osa saadud tasust moodustab käibemaksuga maksustatav osa ja kui suure osa tasu, mis käibe hulka ei kuulu, siis tuleb raha jagada vastavalt kogu tehingu lõppväärtuse suhtele (st saadud raha tuleb maksustada kogu vahendustasu ja kogu tehingu väärtuse suhtarvu alusel). Arve tuleb esitada 7 päeva jooksul pärast ettemakse saamist. Kui ettemaks tagastatakse, siis tuleb esitada kreeditarve ja korrigeerida arvestatud käibemaksu.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo