Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - Füüsilisest isikust ettevõtja on müünud ka metsa raieõigust (käibemaksukohustuslansena lisas müügihinnale ka käibemaksu). Kas tuludeklaratsioonis võib ta kajastada tehingu E vormil veerus 1 või peab ta müügihinna deklareerima vormil A "raieõiguse müügi" osas? Antud juhul müüs ta raieõiguse ettevõtjana, kuna lisas ka käibemaksu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Füüsilisest isikust ettevõtja on müünud ka metsa raieõigust (käibemaksukohustuslansena lisas müügihinnale ka käibemaksu). Kas tuludeklaratsioonis võib ta kajastada tehingu E vormil veerus 1 või peab ta müügihinna deklareerima vormil A "raieõiguse müügi" osas? Antud juhul müüs ta raieõiguse ettevõtjana, kuna lisas ka käibemaksu?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 10.07.2012 05:45 (1188 korda)
Kuna FIE luges selle tehingu ettevõtluseks, tuleb see deklareerida E vormil veerus 3 (ettevõtlus).

Kui FIE oleks müünud metsamaterjali, siis oleks ta saanud E vormil rakendada mahaarvamist 2877 eurot (kui kinnisasi, millelt metsa tehakse, kuuluks FIE-le, TuMS § 32 lg 4), raieõiguse võõrandamisele täiendav mahaarvamine ei rakendu ning ettevõtlustulust saab maha arvata ainult ettevõtlusega seotud dokumentaalselt tõendatud kulusid.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo