Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõttel juhtus kindlustuskahju. Remontisime auto teeninduses, arve esitati meile (juriidilisele isikule) ja meie tasusime remondifirmale. Kuna sõidukil oli kaskokindlustus, hüvitas kindlustusfirma meile tekkitatud kulu. Kas remondiarvelt võib sisendkäibemaksu tagasi küsida või pole selleks alust, kuna kindlustusfirma hüvitas selle?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõttel juhtus kindlustuskahju. Remontisime auto teeninduses, arve esitati meile (juriidilisele isikule) ja meie tasusime remondifirmale. Kuna sõidukil oli kaskokindlustus, hüvitas kindlustusfirma meile tekkitatud kulu. Kas remondiarvelt võib sisendkäibemaksu tagasi küsida või pole selleks alust, kuna kindlustusfirma hüvitas selle?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.07.2012 18:36 (1858 korda)
Tegemist on teie ettevõtluses kasutatava teenusega, seega saab sisendkäibemaksu üldkorras maha arvata (KMS § 29 lg 1 ja § 32 lg 1). See, et kindlustus kahju teile hüvitab, ei puuduta mahaarvamisõigust.

Üldjuhul peaks kindlustus hüvitama vaid käibemaksuta osa arvest, just sellel põhjusel, et käibemaksu saab maha arvata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo