Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Pangast audiitorile küsitava tõendi eest võtavad kõik pangad ühesugust tasu. Näiteks LHV saadab ka arve tõendi väljastamise eest, kus on ka käibemaks välja toodud. Kui Swedbangast seda arvet küsisin, vastasid, et see on pangateenus ja ei ole käibemaksuga maksustatud.<br />Kas see võib Teie arvates nii olla?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Pangast audiitorile küsitava tõendi eest võtavad kõik pangad ühesugust tasu. Näiteks LHV saadab ka arve tõendi väljastamise eest, kus on ka käibemaks välja toodud. Kui Swedbangast seda arvet küsisin, vastasid, et see on pangateenus ja ei ole käibemaksuga maksustatud.
Kas see võib Teie arvates nii olla?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.06.2012 10:24 (1379 korda)
Meile teadaolevalt on kõik pangad siiamaani käsitanud selliste tõendite väljastamise tasu maksuvaba pangateenusena sarnaselt makskorralduse kinnituse või konto väljavõtte eest võetava tasuga. See on osa hoiustamis- ja arveldusteenusest (mis on käibemaksuseaduse § 16 lg 2 prim kohaselt maksuvaba). Samas KMS § 16 lg 3 lubab neid teenuseid ka soovi korral käibemaksuga maksustada. Võimalik, et LHV on seda võimalust kasutanud. Samuti on võimalik, et uus turuletulija ei ole teiste praktikaga kursis ja tõlgendab käibemaksuseadust omamoodi või on saanud MTA-st teistsuguse tõlgenduse. Me proovime selle põhjuse välja selgitada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo