Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Kas on kuskilt saada kaasaegset raamatupidamise sise-eeskirjade näidist, et oma firma sise-eeskirju n-ö kaasajastada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas on kuskilt saada kaasaegset raamatupidamise sise-eeskirjade näidist, et oma firma sise-eeskirju n-ö kaasajastada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.04.2012 09:43 (2325 korda)
Raamatupidamise seaduse § 11 lg 1 kohaselt: Raamatupidamiskohustuslane on kohustatud koostama raamatupidamise sise-eeskirja, mis kehtestab kontoplaani koos kontode sisu kirjeldusega ning reguleerib muu hulgas majandustehingute dokumenteerimist ja kirjendamist, algdokumentide käivet ja säilitamist, raamatupidamisregistrite pidamist, tulude ja kulude kajastamist kasumiaruande kirjetel, varade ja kohustuste inventeerimist, raamatupidamiskohustuslase kasutatavaid arvestuspõhimõtteid ja informatsiooni esitusviisi, aruannete koostamise korda, arvutitarkvara kasutamist raamatupidamises ning raamatupidamise korraldamisega ja sellega kaasnevate sisekontrolli meetmete rakendamisega seotud asjaolusid.

Kuna arvestama peab eelkõige raamatupidamiskohustuslase enda seesmist korraldust, siis saab näidiseid tõesti vaid võrdlusmaterjalina kasutada. Oluline on silmas pidada, et sise-eekirjas ei ole mõtet üldkohustuslikke eeskirju üle kirjutada, vaid üksnes seda, mis puudutab konkreetse raamatupidamiskohustuslase eripära. Internetist leiab mitmeid näidiseid, kuid juhul, kui on soov sisusse rohkem süüvida (st miks midagi ja kuidas kirja panna), siis oleks soovitav osta erialakirjandust, kus on ka vastav näidis olemas. Nt on olemas Anu Allikvee. „Raamatupidamise sise-eeskirjade koostamine“, 2006.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo