Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Ettevõtja paigaldab oma reklaami (logo jne) töötajale kuuluva isikliku auto kerel ja maksab selle eest töötajale tasu. Kas tegemist on üüritasuga või reklaamiteenuste osutamise eest maksava tasuga?<br />Mis maksud peab sellisel juhul ettevõtja tasuma? Ega ei ole siin erisoodustuse tekkimise riski juhul, kui tundub MTA-le tasu liiga kõrge tundub ja kuidas tasu riskivaba suurust arvestada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtja paigaldab oma reklaami (logo jne) töötajale kuuluva isikliku auto kerel ja maksab selle eest töötajale tasu. Kas tegemist on üüritasuga või reklaamiteenuste osutamise eest maksava tasuga?
Mis maksud peab sellisel juhul ettevõtja tasuma? Ega ei ole siin erisoodustuse tekkimise riski juhul, kui tundub MTA-le tasu liiga kõrge tundub ja kuidas tasu riskivaba suurust arvestada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.04.2012 09:42 (1588 korda)
Tegemist on kasutustasuga (üür). Teenustasu oleks see siis, kui töötaja registreeriks end FIE-na ning esitaks teenuse kohta arve või kui töötajaga oleks nt töövõtuleping, mille alusel ta kohustub midagi aktiivselt tegema, selleks et reklaamida tööandjat. Pelgalt reklaampinna kasutada andmisest tulu teenimist liigitatakse passiivse tulu teenimiseks (asja mingis vormis kasutada andmisest või omamisest saadav tulu) ning maksustatakse üksnes tulumaksuga.

Erisoodustuse küsimus tekib siis, kui kasutustasu ületab turuhinda. Sellisel juhul oleks turuhinda ületav osa maksustatav erisoodustusena (TuMS § 48 lg 4 p 8) ning muus osas peetakse üürilt tulumaks kinni. Turuhinna leidmiseks mingeid juhendeid kehtestatud ei ole. Turuhind on keskmine kohalik hind (vt TsÜS § 65).

Kui vastavas kohalikus omavalitsusüksuses on kehtestatud reklaamimaks, siis tasub arvestada, et kui see oleks tööandja sõiduauto, siis nt Tallinna puhul ei peaks reklaamimaksu tasuma, töötaja sõidukil reklaami eksponeerimise eest aga peaks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo