Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Kuidas on kõige õigem ja seadusega kooskõlas tegeleda järgmise probleemiga - kontol "võlad tarnijatele" on üleval võlg firmale, mida enam ei eksisteeri, nüüd oleks see summa vaja bilansist välja saada, kuidas aga edasi toimida, kui eelnevatel perioodidel on see summa juba kulusse kantud ja ka käibemaks riigilt tagasi küsitud.<br /><br />Kas oleks õigem summalt käibemaks riigile tagasi arvestada ja ülejäänud summa näidata ärituludesse.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kuidas on kõige õigem ja seadusega kooskõlas tegeleda järgmise probleemiga - kontol "võlad tarnijatele" on üleval võlg firmale, mida enam ei eksisteeri, nüüd oleks see summa vaja bilansist välja saada, kuidas aga edasi toimida, kui eelnevatel perioodidel on see summa juba kulusse kantud ja ka käibemaks riigilt tagasi küsitud.

Kas oleks õigem summalt käibemaks riigile tagasi arvestada ja ülejäänud summa näidata ärituludesse.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 31.03.2012 04:28 (1280 korda)
Kohustus tasuda kauba või teenuse eest võib lõppeda näiteks aegumisega või teise tehingupoole likvideerimisega (äriregistrist kustutamisega). Kui see asjaolu on kinnitust leidnud, siis saab vastava summa (koos sisalduva käibemaksuga) kanda muudesse ärituludesse.

Sisendkäibemaksu korrigeerimise kohustust ei ole, sest kaup või teenus on soetatud ettevõtluse tarbeks ning teine tehingupool oli kohustatud arvel näidatud käibemaksu riigile tasuma. Arve tasumise aeg või tasumata jätmise fakt ei mõjuta kummagi poole käibemaksukohustust.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo