Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Mis vahe on ja kuidas on kasulikum täita füüsilise isiku tuludeklaratsioonis väärtpaberite osas küsimus: Kas jätta kahjum väärtpaberitelt investeerimiskonto sissemakseks või mitte? Tuludeklaris oodatakse linnukese tegemist ka jätta või mitte? Mis on Teie seisukoht ja soovitus antud küsimuses?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mis vahe on ja kuidas on kasulikum täita füüsilise isiku tuludeklaratsioonis väärtpaberite osas küsimus: Kas jätta kahjum väärtpaberitelt investeerimiskonto sissemakseks või mitte? Tuludeklaris oodatakse linnukese tegemist ka jätta või mitte? Mis on Teie seisukoht ja soovitus antud küsimuses?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 26.03.2012 14:02 (1073 korda)
Vastus sõltub eelkõige sellest, kas plaanite hakata kasutama investeerimiskontot või mitte. Kui investeerimiskontot ei kasuta, võite kahjumit edasi kanda senisel viisil ja tulumaksuseaduse § 39 kohaselt väärtpaberitehingute kasust maha arvata. Valikut saab teha ainult 2011. aasta tuludeklaratsioonis. Kui te praegu seda valikut ei tee, siis hiljem te enam seda teha ei saa.

Arvestama peaksite selle erinevusega, et väärtpaberi mõiste on laiem kui finantsvara mõiste. Kui te jätate kahjumi praegu investeerimiskontole kandmata, siis te saate seda tulevikus maha arvata näiteks börsil noteerimata aktsiate või osaühingu osade müügist saadud tulust.

Te võite ka maksustada väärtpaberitulu üldises korras niikaua kui olete kahjumi ära katnud, pärast seda võite alustada investeerimiskonto kasutamist.

Kui teete tihti tehinguid ja juba kasutate investeerimiskontot, siis on mõistlikum lisada 2011. aasta sissemaksetele nii varem soetatud väärtpaberite soetamismaksumus kui ka edasikantud kahjud.

Kui te ei tea, millal te järgmisi väärtpaberitehinguid teete, siis on mõistlikum jätkata üldkorras maksustamist, st sissemakset mitte deklareerida.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo