Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Emaettevõte saab oma 100%-tütrelt dividendid. Tütar deklareerib TSD lisa 7 ja INF1 ja maksab maksu.<br />Ema jagab täpselt sama summa edasi oma füüsilisest isikust osanikele. Mida ja kuidas deklareerib emaettevõte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Emaettevõte saab oma 100%-tütrelt dividendid. Tütar deklareerib TSD lisa 7 ja INF1 ja maksab maksu.
Ema jagab täpselt sama summa edasi oma füüsilisest isikust osanikele. Mida ja kuidas deklareerib emaettevõte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.02.2012 08:57 (2832 korda)
Kuna emaettevõtja sai dividende isikult, kelle osalusest kuulus talle 100%, siis on sama kasumiosa edasimaksmine TuMS § 50 lg 1.1 p 1 alusel tulumaksuvaba.

Emaühing deklareerib saadud dividendi vormil INF 11 tabelis 1 ja väljamakstud dividendi tabelis 2. Tabelit 2 ei saa täita kui tabelit 1 ei ole täidetud. Kui tabel 1 on jäänud varem täitmata, siis võib selle täita samal kuul, mil täidetakse tabel 2.

Lisaks täidetakse ja esitatakse ka vorm INF 1.

Vt MTA juhendit INF vormide täitmise kohta siit: http://www.emta.ee/index.php?id=30574


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo