Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kauba ühendusesisene käive ja soetamine - Soome käibemaksukohuslasest firma kaubaladu asub Eestis ja siit saadetakse Eestis toodetud või ka siit ostetud kaup otse EL-i klientidele. Klientideks on KM-kohuslasest ettevõtted. Kas Soome firma peaks ennast registreerima Eesti KM-kohuslasena?<br /><br />Hetkel tekkis meil olukord, kus Soome ettevõtte nimel (hetkel ei ole Eesti KM kohuslane) saabus kaup väljaspoolt EL-i kaup Eestis asuvasse lattu. Tollideklaratsioon vormistati Eesti ettevõtte nimel, sest antud firma on Eesti KM-kohuslane. Kaup ei kuulu Eesti firmale. <br />Kas sellega võib kaasneda komplikatsioone?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Soome käibemaksukohuslasest firma kaubaladu asub Eestis ja siit saadetakse Eestis toodetud või ka siit ostetud kaup otse EL-i klientidele. Klientideks on KM-kohuslasest ettevõtted. Kas Soome firma peaks ennast registreerima Eesti KM-kohuslasena?

Hetkel tekkis meil olukord, kus Soome ettevõtte nimel (hetkel ei ole Eesti KM kohuslane) saabus kaup väljaspoolt EL-i kaup Eestis asuvasse lattu. Tollideklaratsioon vormistati Eesti ettevõtte nimel, sest antud firma on Eesti KM-kohuslane. Kaup ei kuulu Eesti firmale.
Kas sellega võib kaasneda komplikatsioone?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.01.2012 08:18 (1958 korda)
Soome äriühing peab end tõesti Eestis käibemaksukohustuslaseks registreerima, sest Eestis asuva kauba võõrandamisest tekib käive Eestis ning ei ole võimalik rakendada kauba ühendusesisese käibe reegleid. Kohe pärast seda, kui Soome äriühing on ennast Eestis käibemaksukohustuslaseks registreerinud, peaks Eesti äriühing, kes kauba oma nimel importis, selle kauba Soome äriühingule edasi müüma, rakendades 20% maksumäära. Sellises olukorras ei ole ka probleeme sisendkäibemaksu mahaarvamisele. Soome äriühing võib ka tollivormistuse enda nimel teha enne käibemaksukohustuslaseks registreerimist, sest KMS § 29 lg 5 kohaselt on tal õigus pärast selle kauba võõrandamist sisendkäibemaks maha arvata.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo