Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Toimus ettevõtte jagunemine, mille tulemusena läks osa varast üle teisele ettevõttele. Üleläinud vara hulgas oli palju kinnisvara. Vara saanud ettevõtte soovib müüa kinnistut(hoonestatud-eramu. Kas tehing on käibemaksuga või ilma? Kinnistu saanud ettevõte ei ole tänaseks teinud sellele kinnistule mingeid kulutusi ega investeeringuid.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Toimus ettevõtte jagunemine, mille tulemusena läks osa varast üle teisele ettevõttele. Üleläinud vara hulgas oli palju kinnisvara. Vara saanud ettevõtte soovib müüa kinnistut(hoonestatud-eramu. Kas tehing on käibemaksuga või ilma? Kinnistu saanud ettevõte ei ole tänaseks teinud sellele kinnistule mingeid kulutusi ega investeeringuid.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.01.2012 08:17 (2786 korda)
Jagunemisega tekib õigusjärglus. See tähendab, et uus äriühing peab kinnisasja maksustamisel käituma samamoodi nagu poleks pidanud käituma tema õiguseellanne. Kui kinnistule ei ole parendusi tehtud, siis ei ole kohustust kinnisasja võõrandamist maksustada (vt KMS § 16 lg 2 p 3). Kui kinnistule ei ole ka viimase 10 aasta jooksul tehtud parendusi, millelt oleks sisendkäibemaksu maha arvatud, siis ei ole ka põhjust kinnisasja võõrandamist vabatahtlikult maksustada (vt KMS § 16 lg 3), sest puudub sisendkäibemaksu korrigeerimise kohustus (vt KMS § 32 lg 5).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo