Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kui Eesti ettevõtte töötajad on Rootsis paigaldustöid tegemas ja neil on ettevõtte sõiduauto millega nad liiguvad majutuskoha ja objekti vahel ning vajadusel käivad varustusringidel. Tööd kestavad ca 3-4 nädalat. Kas tuleb Rootsis olles pidada sõidupäevikut? Kui sõidetakse sööma või toidukauplusse, kas see on siis erasõit?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti ettevõtte töötajad on Rootsis paigaldustöid tegemas ja neil on ettevõtte sõiduauto millega nad liiguvad majutuskoha ja objekti vahel ning vajadusel käivad varustusringidel. Tööd kestavad ca 3-4 nädalat. Kas tuleb Rootsis olles pidada sõidupäevikut? Kui sõidetakse sööma või toidukauplusse, kas see on siis erasõit?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.12.2011 08:41 (1268 korda)
Nagu küsimusest selgub, on üldiselt tegu lähetuses vajaliku transpordiga. Kui tööandja sõiduauto kasutamisel on erasõitude dokumenteerimine juurutatud, siis tuleks seda jätkata ka välismaal olles. Sööma ja toidukauplusse sõit ei pea ilmtingimata erasõidud olema, sest toidukauplus või söögikoht võivad väga vabalt tee peale jääda kui sõidetakse objektide vahel või varustusringidel. Samuti võib söögikoht või toidukauplus asuda objektist nii kaugel, et jalgsi sinna minekut tuleb pidada ebaotstarbekaks (liigne ajakulu).

Ka tuleb silmas pidada, et tööandjal on tulenevalt töölepingu seadusest kohustus võimaldada töötajal puhkepause teha (TLS § 42, 47). Seega tuleb ka erasõitudele läheneda mõistlikult: erasõit on tööandja sõiduki tasuta (või soodushinnaga) kasutamine tööülesannete või tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks (Tulumaksuseaduse § 48 lg 4 p 2).

Vastus lähtub eeldusest, et töötajad viibivad Rootsis lühiajaliselt ning nende töötasu maksustatakse Eestis. Kui nende töötasu maksustatakse tulumaksuga Rootsis, siis alluvad ka erisoodustused, sh sõidupäeviku pidamise nõuded Rootsi maksuseadustele.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo