Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Ettevõte saadab töötajad töölepingus märgitud asukohast u 100 kilomeetri kaugusele komandeeringusse kaheks kuuks. Selleks perioodiks üürib ettevõte korteri, kus töötajad saavad komandeeringu ajal elada. Kas selline elamispinna üürimine on erisoodustus?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte saadab töötajad töölepingus märgitud asukohast u 100 kilomeetri kaugusele komandeeringusse kaheks kuuks. Selleks perioodiks üürib ettevõte korteri, kus töötajad saavad komandeeringu ajal elada. Kas selline elamispinna üürimine on erisoodustus?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.12.2011 12:48 (1630 korda)
Tegemist ei ole erisoodustusega, vaid teie ettevõtluseks vajaliku kuluga – lähetusega seotud majutuskuluga. Juhul kui korrektne kuludokument on olemas, ei ole see kulutus mingil juhul erisoodustus. Mainin info mõttes ka seda, et alates 1. jaanuarist 2012 ei sea komandeeringumäärus (Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord) enam majutuskuludele piirmäärasid, st ettevõtja ise otsustab, kui kallis majutusasutuses oma töötajaid lähetuses majutada.

Tutvuge ka EML ja MTA kirjavahetusega, kuidas arvutada majutuskulu piirmäära üürikorteri puhul: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1107.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo