Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Mittetulundusühing soovib müüa sõiduautot oma töötajale. Tasumine toimuks kahe aasta jooksul igakuisete maksetena. Kas peame lisama maksetele ka intressi või tohime müüa intressivabalt?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mittetulundusühing soovib müüa sõiduautot oma töötajale. Tasumine toimuks kahe aasta jooksul igakuisete maksetena. Kas peame lisama maksetele ka intressi või tohime müüa intressivabalt?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.11.2011 07:58 (1481 korda)
Selleks, et vältida erisoodustuse teket, on kaks võimalust:

1. lisada järelmaksu graafikule intress 2% aastas (arvestades, et see määr võib tulevikus muutuda, vt TuMS § 48 lg 7);

2. suurendada müügihinda arvestusliku intressi võrra (see variant on mõistlik siis, kui müügil ei teki käibemaksukohustust), sel juhul peate olema suutelised tõendama, et rakendatav müügihind on tõesti suurem kui oleks olnud ilma järelmaksuta müügil (nt võtta autole hindamisakt või ostupakkumine mõnelt automüüjalt).

Loomulikult peab ka auto väljaostuhind vastama turuhinnale.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo