Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Kui töötajale on määratud tähtajaline töövõimetuspension, siis kas selle aja eest on töötajal õigus saada 7 puhkusepäeva lisaks? Kui jah, siis kas puhkus on 7 päeva või sõltub pikkus töövõimetusperioodist?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui töötajale on määratud tähtajaline töövõimetuspension, siis kas selle aja eest on töötajal õigus saada 7 puhkusepäeva lisaks? Kui jah, siis kas puhkus on 7 päeva või sõltub pikkus töövõimetusperioodist?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.11.2011 07:54 (2979 korda)
Töövõimetuspensionäri puhkust reguleerib töölepingu seaduse § 57 (https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829), mille kohaselt eeldatakse, et töövõimetuspensioni või rahvapensioni töövõimetuse alusel saava töötaja iga-aastane puhkus on 35 kalendripäeva (töövõimetuspensionäri põhipuhkus), kui töötaja ja tööandja ei ole leppinud kokku pikemas põhipuhkuses või kui seadus ei sätesta teisiti.

Seega, kui isik on töövõimetuspensionär, on tema puhkus automaatselt 35 kalendripäeva (kui ta on tööandjat teavitanud töövõimetuspensioni saamisest). Nende 7 päeva eest makstava puhkusetasu hüvitatakse riigieelarvest (TLS § 66 lg 1). Selleks peate tegema aga avalduse Sotsiaalkindlustusametile.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo