Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kauba ühendusesisene käive ja soetamine - Osaühing (käibemaksukohuslane) müüs Soome "firmale" (käibemaksukohuslane) kaupu 0%. Kauba eest aga maksis Saksa "firma". Kas antud juhul võib tekkida maksurisk?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Osaühing (käibemaksukohuslane) müüs Soome "firmale" (käibemaksukohuslane) kaupu 0%. Kauba eest aga maksis Saksa "firma". Kas antud juhul võib tekkida maksurisk?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.09.2011 08:42 (1978 korda)
See, kes kauba eest maksab, ei ole oluline. Oluline on, et saatedokumendiga on tõendatud kauba liikumine kauba saajale, vastavalt ühendusesisese käibe puhul kas Soome või kolmnurktehingu puhul Saksamaale (vt KMS § 7 lg 4). Muudel juhtudel üldjuhul 0% maksumäära kohaldada ei saa (v. a erandid KMS § 15 lg-s 3).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo