Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Eesti firma müüb 3.riigi firmale materjali. Materjali ei viida Eestist välja, vaid see 3.riik kasutab seda teenuse osutamisel ühele Eesti firmale. Käibe tekkimise koht on ilmselt Eesti, kuidas arvel käibemaksu käsitleda? Kas lisada käibemaks 20% või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti firma müüb 3.riigi firmale materjali. Materjali ei viida Eestist välja, vaid see 3.riik kasutab seda teenuse osutamisel ühele Eesti firmale. Käibe tekkimise koht on ilmselt Eesti, kuidas arvel käibemaksu käsitleda? Kas lisada käibemaks 20% või mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.08.2011 18:56 (1367 korda)
Kui 3. riigi isikul ei teki Eestis käibemaksukohustuslasena registreerimise kohustust, siis saab ta KMS § 35 lg 2 alusel käibemaksutagastust taotleda. Samas tuleb arvestada, et Eesti tagastab käibemaksu ainult Norra, Islandi, Iisraeli ja Šveitsi ning piiratud ulatuses ka Horvaatia ettevõtjatele. Kui teie tehingupartner asub mõnes muus ühendusevälises riigis, siis on tal ainus võimalus käibemaksu tagasisaamiseks registreerida ennast Eestis käibemaksukohustuslaseks. Võite kaaluda ka võimalust müüa kaup otse teenuse saajaks olevale Eesti isikule ning välismaine ettevõtja lisab omalt poolt vaid arve teenuse maksumuse kohta, millele saab rakendada pöördmaksustamist.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo