Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõtja A on andnud ettevõtjale B laenu. Vabaraha puudujäägi tõttu ei ole ettevõtja B pikemat aega suutnud oma laenukohustust täita. Ettevõtja B-le kuulub korteriomand, mis ei ole kellelegi panditud. Kas korteriomandi loovutamisest laenu katteks ettevõtja A-lt ettevõtjale B tekib mingit maksukohustust kummalegi ettevõtjale (käibemaks, tulumaks), millega peaks arvestama?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtja A on andnud ettevõtjale B laenu. Vabaraha puudujäägi tõttu ei ole ettevõtja B pikemat aega suutnud oma laenukohustust täita. Ettevõtja B-le kuulub korteriomand, mis ei ole kellelegi panditud. Kas korteriomandi loovutamisest laenu katteks ettevõtja A-lt ettevõtjale B tekib mingit maksukohustust kummalegi ettevõtjale (käibemaks, tulumaks), millega peaks arvestama?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.08.2011 19:02 (1221 korda)
Käibemaksuga maksustamine toimub täpselt samamoodi nagu toimuks siis, kui tehingus toimuks rahas tasumine.

Sisuliselt soovitakse teha kinnisasja võõrandamistehing tasaarvestamise tingimustel. Tegemist on käibega, kuid see, kas see tekitab käibemaksukohustuse, sõltub millise kinnisasjaga on tegemist. Maksustatavad on krundi, uusehitise ja oluliselt renoveeritud ehitise käive, krundi puhul alati, viimaste puhul vastavalt enne esmast või taaskasutuselevõttu. Lisaks võib käibemaksukohustus tekkida, kui maksuhaldurit on eelnevalt teavitatud soovist kinnisasja käive maksustada (KMS § 16 lg 3). Eluruumide võõrandamist ei saa vabatahtlikult (maksuhaldurit eelnevalt teavitades) maksustada.

Tulumaksuküsimus võiks tekkida eelkõige seotud isikute vahelise tehingu puhul, kui ei järgita turuhinda (vt TuMS § 50 lg 4), muul juhul üldjuhul mitte.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo