Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Korteriomandi seadus näeb ette, et korteriomanikud panustavad kaasomandi majandamisse võrdelistes osades.<br /><br />Kui lepitakse kokku, et üks korteriomanik niidab näiteks muru ja teised panustavad kaasomandi hooldamiseks loodud fondi rahaliselt, siis ega antud juhul tegemist TuMS §48 mõistes erisoodustusega pole? Kas korteriühistu liige võib kanda kaasomandiga seotud majandamiskulusid ka mitterahaliselt, ilma, et seda erisoodustusena võiks tõlgendada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Korteriomandi seadus näeb ette, et korteriomanikud panustavad kaasomandi majandamisse võrdelistes osades.

Kui lepitakse kokku, et üks korteriomanik niidab näiteks muru ja teised panustavad kaasomandi hooldamiseks loodud fondi rahaliselt, siis ega antud juhul tegemist TuMS §48 mõistes erisoodustusega pole? Kas korteriühistu liige võib kanda kaasomandiga seotud majandamiskulusid ka mitterahaliselt, ilma, et seda erisoodustusena võiks tõlgendada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.08.2011 01:55 (2624 korda)
Kui korteriühistu liige saab ühistult tasu teenuse osutamise eest, siis maksustatakse see kõikide maksudega. Tasu võib toimuda ka tasaarvestuse vormis. Kui aga lepitakse kokku, et ühistu liikmed maksavad erinevas määras rahalisi makseid tulenevalt sellest, et mõni liige panustab mitterahaliselt, siis maksukohustusi ei teki.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo