Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Lepingu järgi peab meie ettevõte teenuse eest esitama kliendile arve 7 päeva enne uue kuu algust. Kliendil on kohustus arve tasuda esimesel kuupäeval. Arve on koostatud uue kuu eest. St sisuliselt esitame teenuse eest arve ette. Millal on teenuse käibe deklareerimise kohustus. Kas siis kui arve esitame või siis kui kliendilt arve laekub ja teenuse kuu on käes?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Lepingu järgi peab meie ettevõte teenuse eest esitama kliendile arve 7 päeva enne uue kuu algust. Kliendil on kohustus arve tasuda esimesel kuupäeval. Arve on koostatud uue kuu eest. St sisuliselt esitame teenuse eest arve ette. Millal on teenuse käibe deklareerimise kohustus. Kas siis kui arve esitame või siis kui kliendilt arve laekub ja teenuse kuu on käes?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.06.2011 07:49 (1275 korda)
KMS § 11 lg 4 teine lause: Samale ostjale teenuste osutamisel või kaupade regulaarsel võõrandamisel loetakse kauba ostjale lähetamise või kättesaadavaks tegemise või teenuse osutamise või saamise ajaks maksustamisperiood, mil lõpeb ajavahemik, mille kohta arve esitatakse või mille kestel saadud kaupade või teenuste eest tasumine on kokku lepitud, kuid mitte hiljem kui 12 kalendrikuu möödumisel.

Käive tekib seega sel kuul, mille kohta arve esitatakse.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo