Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Töötaja töölepingu lõppemisel kohaldati väljamakselt tulumaksuvabastust, samas oli juba kuu algul eelmise kuu töötasu väljamakselt seda tehtud. Seega rakendus 2*144. Kuidas deklareerida, kas panengi tulumaksuvabastuseks 288 või arvestan neto brutoks, millele ei kohalda tulumaksuvabastust ja vahe jääb ettevõtja kahjuks? Töötajalt ju enammakstud summat tagasi ei saa.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Töötaja töölepingu lõppemisel kohaldati väljamakselt tulumaksuvabastust, samas oli juba kuu algul eelmise kuu töötasu väljamakselt seda tehtud. Seega rakendus 2*144. Kuidas deklareerida, kas panengi tulumaksuvabastuseks 288 või arvestan neto brutoks, millele ei kohalda tulumaksuvabastust ja vahe jääb ettevõtja kahjuks? Töötajalt ju enammakstud summat tagasi ei saa.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 29.03.2011 13:11 (1275 korda)
Tehniliselt on tulumaksuvaba osa võimalik rakendada ka mitmekordselt, seega saate te deklaratsiooni 288 eurose maksuvabastusega selliselt esitada küll ja see oleks kõige lihtsam lahendus, kuigi päris õige see ei ole. Sõltuvalt sellest, kas töötaja asub kohe uude kohta tööle või mitte, tekib töötajal tuludeklaratsiooni alusel juurdemakse või tagastus. Mõistlik oleks töötajat informeerida, kui suures ulatuses te olete maksuvaba tulu rakendanud, et uus töökoht saaks sellega arvestada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo