Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mahaarvamised füüsilise isiku tulust - Küsimus elatise kohta. Tuli kohtutäituri kiri elatise kinnipidamise kohta. Kohtutäituri selgituste kohaselt kuulub neto sissetuleku hulka ka lähetuse päevarahad. Samas nendelt summadelt ju tulumaksu kinnipidamist ei toimu. Kas on ikka õigustatud, et lähetuse päevarahad kuuluvad kinnipidamise hulka? Lähetused mahuvad piirmäära ja mingeid makse sealt ei arvestata. Kas toimime ikka õigesti, kui maksame ka lähetuse arvelt elatist ilma tulumaksu kinnipidamata?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus elatise kohta. Tuli kohtutäituri kiri elatise kinnipidamise kohta. Kohtutäituri selgituste kohaselt kuulub neto sissetuleku hulka ka lähetuse päevarahad. Samas nendelt summadelt ju tulumaksu kinnipidamist ei toimu. Kas on ikka õigustatud, et lähetuse päevarahad kuuluvad kinnipidamise hulka? Lähetused mahuvad piirmäära ja mingeid makse sealt ei arvestata. Kas toimime ikka õigesti, kui maksame ka lähetuse arvelt elatist ilma tulumaksu kinnipidamata?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.03.2011 20:09 (3360 korda)
Lähetuse päevaraha ei ole küll iseenesest töötasu vaid tegemist on nn kulude hüvitamisega. Samas lähtudes täitemenetluse seadustiku § 131 jj (https://www.riigiteataja.ee/akt/13335451), on tegemist siiski isiku sellise sissetulekuga, millele kohtutäitur võib nõude pöörata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo