Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - MAKSUKORRALDUS - Kui juhatuse esimees on ka ettevõtte enamusosanik ning tema ühel õnnetul ettevõttel on tekkinud maksuprobleemid. Kas maksuametil on õigus selle kodaniku teiste, kuid edukate firmade suhtes sanktsioone rakendada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui juhatuse esimees on ka ettevõtte enamusosanik ning tema ühel õnnetul ettevõttel on tekkinud maksuprobleemid. Kas maksuametil on õigus selle kodaniku teiste, kuid edukate firmade suhtes sanktsioone rakendada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.03.2006 09:40 (1835 korda)
Pelgalt asjaolu, et enamusosaniku ühel ettevõttel on tekkinud maksuprobleemid, ei anna see õigust rakendada sanktsioone teiste selle osanikuga seotud äriühingute suhtes.

Maksuõigussuhe tekib konkreetse maksukohustuslase ja riigi vahel. Kui äriühingul on maksuvõlg või ta ei ole esitanud maksudeklaratsioone tähtaegselt, siis ei saa ei maksuõigussuhetes ega ka karistusõiguses kohustusi/vastutust teisele maksukohustuslasele üle kanda pelgalt sel alusel, et osanike ring on sama. Juriidiline isik on iseseisev õigussubjekt, tema vara ei kuulu osanikule/aktsionärile (vt asjaõigusseaduse § 6 lg 2). See ei oleks ei seaduslik ega ka inimlikust aspektist normaalne, kui selle pärast hakataks „sanktsioone rakendama“, et osanike ring kattub.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo