Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - MAKSUKORRALDUS - Kui ettevõte on sattunud ajutisse ebameeldivasse seisu, et maksuinspektor on maksuvõlgnevuse tõttu ettevõtte arvelduskonto sulgenud.<br />Kas maksuinspektoril on õigus sulgeda ka selle firma 80% osalusega tütarde kontod, kelledel ei ole võlgnevusi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui ettevõte on sattunud ajutisse ebameeldivasse seisu, et maksuinspektor on maksuvõlgnevuse tõttu ettevõtte arvelduskonto sulgenud.
Kas maksuinspektoril on õigus sulgeda ka selle firma 80% osalusega tütarde kontod, kelledel ei ole võlgnevusi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.03.2006 09:14 (1898 korda)
Maksuhalduri poolt pangakontode arestimist reguleerib maksukorralduse seaduse § 131, mille lõike 1 kohaselt on maksuhalduril õigus anda krediidiasutusele korraldus arestida võlgniku pangakonto või kanda tema pangakontolt raha üle maksuhalduri pangakontole maksuvõla summa suuruses. Seega ei saa maksuhaldur arestida teie tütarühingute kontosid.

Juhul, kui maksuhaldur on teie tütarühingute kontod arestinud, siis soovitame teil arestimise korraldused vaidlustada ning juhul kui teile on sellega tekitatud kahju, siis on teil õigus esitada ka kahju hüvitamise nõue lähtudes maksukorralduse seaduse § 16.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo