Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Meie ettevõtte tegeleb traktorite ja nende varuosade müügiga.<br />2008 aastal osteti paar buldooserit kliendi tellimusel, millest hiljem loobuti ja need jäid meile endale lattu arvele. Praeguse seisuga on vähetõenäoline, et need kunagi ära ostetakse. <br />Kas on õige võtta need varude alt enda põhivarasse arvele ja hakata amortiseeruma, et saaks vara väärtuse nulli või on mingi teine võimalus?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie ettevõtte tegeleb traktorite ja nende varuosade müügiga.
2008 aastal osteti paar buldooserit kliendi tellimusel, millest hiljem loobuti ja need jäid meile endale lattu arvele. Praeguse seisuga on vähetõenäoline, et need kunagi ära ostetakse.
Kas on õige võtta need varude alt enda põhivarasse arvele ja hakata amortiseeruma, et saaks vara väärtuse nulli või on mingi teine võimalus?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.10.2010 10:43 (1135 korda)
Põhivarana võetakse arvele selline vara, mida kasutatakse ettevõtte igapäevases majandustegevuses (nt ehitustööde tegemiseks, üüritakse välja jne). Kui kaup on soetatud edasimüügi eesmärgil ning seda ei õnnestu müüa ega ei võeta ise kasutusele, siis tuleb varud alla hinnata, aga tegemist on jätkuvalt varudega. Varude allahindluse kohta lähemalt vt RTJ 4 p-d 19-22.

http://www.easb.ee/doc.php?11118


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo