Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Firma korter renditaks Soome firmale, kas tuleb käibemaks lisada?<br />Kui firma korter renditakse soome kodanikule(eraisikule) kas siis on käibemaks, või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma korter renditaks Soome firmale, kas tuleb käibemaks lisada?
Kui firma korter renditakse soome kodanikule(eraisikule) kas siis on käibemaks, või mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.09.2010 07:21 (2461 korda)
Esmalt tuleks selgeks teha kas üüritakse välja eluruumi või mitte. Kui tegemist on eluruumi üüriga, siis käibemaksuseaduse § 16 lg 3 p 1 kohaselt käibemaksu lisada ei saa, mistõttu on tegemist maksuvaba käibega.

Kui tegemist on äriruumide rendiga on tegemist samuti maksuvaba käibega kuid tulenevalt KMS § 16 lg 3 p 1 võib maksukohustuslane soovi korral rendile käibemaksu lisada, kui on sellest eelnevalt maksuhaldurit kirjalikult teavitanud.

Kinnisvaraga seotud teenuste maksustamine ei sõltu teenuse saaja isikust, vaid ainult kinnisvara asukohast, st Eestis asuva kinnisvara väljaüürimisel 0% maksumäära rakendada ei saa.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo