Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - EL liikmesriigis registreeritud äriühing A omab Eestis filiaali B ja osutab sellele IT ja muid tugiteenuseid. Äriühing A kuulub oma asukohariigis käibemaksugruppi. Eesti filiaal B ei kuulu ei äriühingu A asukohariigi käibemaksugruppi ega Eestis registreeritud käibemaksugruppi. Eesti filiaali B käive on maksuvaba ja sisendkäibemaksu maha arvata ei saa.<br />Kas Eesti filiaal B peab arvestama äriühingult A (peakontorilt) saadud teenustelt pöördkäibemaksu?<br />KMS §2 lg 2 järgi ei pea. Kuid kuidas maksuamet võib tõlgendada ja rakendada KMS § 26 lg 13? Kas Eesti filiaalilt B võidakse nõuda pöördkäibemaksu tasumist äriühingult A saadud teenustelt?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

EL liikmesriigis registreeritud äriühing A omab Eestis filiaali B ja osutab sellele IT ja muid tugiteenuseid. Äriühing A kuulub oma asukohariigis käibemaksugruppi. Eesti filiaal B ei kuulu ei äriühingu A asukohariigi käibemaksugruppi ega Eestis registreeritud käibemaksugruppi. Eesti filiaali B käive on maksuvaba ja sisendkäibemaksu maha arvata ei saa.
Kas Eesti filiaal B peab arvestama äriühingult A (peakontorilt) saadud teenustelt pöördkäibemaksu?
KMS §2 lg 2 järgi ei pea. Kuid kuidas maksuamet võib tõlgendada ja rakendada KMS § 26 lg 13? Kas Eesti filiaalilt B võidakse nõuda pöördkäibemaksu tasumist äriühingult A saadud teenustelt?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.09.2010 08:12 (1831 korda)
KMS § 26 lg 13 puudutab ainult Eesti käibemaksugruppi kuuluva isiku suhet välismaal asuva püsiva tegevuskohaga, mitte aga vastupidist juhtumit. Säte on tingitud sellest, et grupi puhul ei saa vahet teha, kas filiaalile osutas teenust peakontor või mõni teine grupi liige. Teie küsimuses toodud olukorras see säte ei kehti. Teie näite puhul ei tohiks äriühing A oma Eesti filiaalile osutatud teenustega seotud kuludelt oma koduriigis sisendkäibemaksu maha arvata, sest kulud on seotud välismaal (Eestis) toimuva maksuvaba käibega (vrd sarnast sätet KMS § 29 lg 1). Kui nüüd Eestis veel neid teenuseid pöördmaksustamise korras maksustada, tekiks käibemaksu kumulatsioon. Seega puudub maksustamiseks ka sisuline põhjus ja pole ohtu, et kunagi seadust Teile ebasoodsas suunas muudetakse.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo