Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Korraldasime oma töötajatele ja nõukogule seminari väljaspool oma töökohta. Seminar oli otseses mõttes töine seminar koos päevakava ja esinejatega, arutati otseselt tööga seotud küsimusi. Seminarile sõidukulud hüvitatakse vastavalt sõidupäevikule. Ettevõte kannab ruumide rendi, inimeste majutus- ja söögikulud. Lisaks on eraldi arvel välja toodud ka sauna rent.<br /><br />Kas maksustamise seisukohalt oleks õige teha järgmiselt: sauna rent on erisoodustus, sõidukulud ja majutus on tavapärased ettevõtlusega seotud kulud. Lähetust ei vormistata igale osalejale eraldi vaid on olemas juhatuse otsus koolituskulude arvestamiseks kui tavapärased ettevõtluseks vajalikud kulud?<br /><br />Kuna tegemist on 1,5 päeva pikkuse seminariga, mis toimub eraldatud kohas, kas toitlustuskulude arvestamine kui koolitusega seonduv kulu (mitte kui erisoodustus) on õigustatud?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Korraldasime oma töötajatele ja nõukogule seminari väljaspool oma töökohta. Seminar oli otseses mõttes töine seminar koos päevakava ja esinejatega, arutati otseselt tööga seotud küsimusi. Seminarile sõidukulud hüvitatakse vastavalt sõidupäevikule. Ettevõte kannab ruumide rendi, inimeste majutus- ja söögikulud. Lisaks on eraldi arvel välja toodud ka sauna rent.

Kas maksustamise seisukohalt oleks õige teha järgmiselt: sauna rent on erisoodustus, sõidukulud ja majutus on tavapärased ettevõtlusega seotud kulud. Lähetust ei vormistata igale osalejale eraldi vaid on olemas juhatuse otsus koolituskulude arvestamiseks kui tavapärased ettevõtluseks vajalikud kulud?

Kuna tegemist on 1,5 päeva pikkuse seminariga, mis toimub eraldatud kohas, kas toitlustuskulude arvestamine kui koolitusega seonduv kulu (mitte kui erisoodustus) on õigustatud?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.09.2010 08:14 (2836 korda)
Jah, tõepoolest, kui sauna kasutamine oli eraldi tasu eest, tuleks see erisoodustusena maksustada. Muu osa aga ettevõtlusega seotud kulu.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo