Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - FIE on registreerinud end äriregistris ja märkinud põhitegevusalaks giidindus ja turismindus. Käesoleval suvel aga oli võimalik müüa põllumajandussaadusi (aedvilju), kas sellisel juhul on ka võimali kasutada täiendavat maksusoodustust?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

FIE on registreerinud end äriregistris ja märkinud põhitegevusalaks giidindus ja turismindus. Käesoleval suvel aga oli võimalik müüa põllumajandussaadusi (aedvilju), kas sellisel juhul on ka võimali kasutada täiendavat maksusoodustust?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.08.2010 06:44 (1708 korda)
Tulumaksuseaduse § 32 lg 4 sätestab, et füüsilisest isikust ettevõtja võib omatoodetud töötlemata põllumajandussaaduste, samuti talle kuuluvalt kinnisasjalt saadud metsamaterjali võõrandamisest saadud tulust, millest on tehtud lõikes 1 nimetatud mahaarvamised, maksustamisperioodil täiendavalt maha arvata kuni 45 000 krooni.

Kuna tulumaksuseadus ei seo mahaarvamise rakendamise õigust äriregistris märgitud tegevusalaga, on maksuvabastuse rakendamine võimalik. Samas aga on oluline märkida, et põllumajandussaaduste müügitulu tuleb eraldi veerus deklareerida ja mahaarvamist saab rakendada ainult selle tulu ulatuses, st kui see tulu on väiksem kui 45000 krooni, siis ülejääki muudest tuludest maha arvata ei saa.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo