Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Soetasin endale suvila umbes 15 a tagasi. Tehing toimus käest-kätte. Suvila juurde kuulub ka maad 1495 m2. 2000.a. sai maa erastatud ning on kantud kinnistusse (elamumaa 100%). Täna soovin seda maad koos suvilaga müüa. Kas pean maksma ka tulumaksu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Soetasin endale suvila umbes 15 a tagasi. Tehing toimus käest-kätte. Suvila juurde kuulub ka maad 1495 m2. 2000.a. sai maa erastatud ning on kantud kinnistusse (elamumaa 100%). Täna soovin seda maad koos suvilaga müüa. Kas pean maksma ka tulumaksu?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.08.2010 10:35 (1618 korda)
Tulumaksuseaduse § 15 lg 5 p 4 kohaselt ei maksustata tulumaksuga kinnisasja, ehitise või korteri kui vallasasja või elamuühistu osamaksu võõrandamisest saadud kasu, kui suvila või aiamaja vallasasjana või kinnisasja olulise osana on maksumaksja omandis olnud üle kahe aasta ning kinnistu suurus ei ületa 0,25 hektarit.
Seega ei kuulu teie suvila müügist saadav tulu tulumaksuga maksustamisele.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo