Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - MUUD MAKSUD - Meie firma impordib kaupa nii Euroopa Liidu riikidest kui ka Venemaalt, Valgevenest jm. Kauba arvetel on näidatud eraldi ka pakendite kogused ja liigid, millesse on kaup pakendatud. Edasi me pakendeid ei müü. Kõik, mis põleb põletatakse oma ahjus ära ja ülejäänud viiakse prügimäele. Kas ka meil on kohustus pidada pakendite üle arvestust ja maksta aktsiisi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie firma impordib kaupa nii Euroopa Liidu riikidest kui ka Venemaalt, Valgevenest jm. Kauba arvetel on näidatud eraldi ka pakendite kogused ja liigid, millesse on kaup pakendatud. Edasi me pakendeid ei müü. Kõik, mis põleb põletatakse oma ahjus ära ja ülejäänud viiakse prügimäele. Kas ka meil on kohustus pidada pakendite üle arvestust ja maksta aktsiisi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.07.2010 07:08 (1505 korda)
Pakendiaktsiisi seaduse § 1 kohaselt maksustatakse pakendiaktsiisiga Eestis turule lastud kauba pakend, teisest Euroopa Liidu liikmesriigist soetatud ja imporditud pakend. PakaS § 6 lg 2 kohaselt maksustatakse Eestis turule lastud kauba pakend, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba pakend aktsiisiga pakendi müümise, vahetamise, tasuta võõrandamise või omatarbeks kasutusse võtmise korral.

Seega jah, pakendiaktsiisiga seotud kohustused laienevad ka ostetud kaupade pakenditele, mida edasi ei müüda.

PakaS § 6 lg 5 sätestab, et kui maksustamisperioodil on taaskasutatava pakendi kogus väiksem käesoleva seaduse § 8 lõikes 1 sätestatud määrast, tuleb aktsiis tasuda selle määra ja sellest määrast väiksema tegelikult taaskasutatud pakendi koguse vahe eest. Taaskasutamine toimub pakendijäätmete ringlussevõtuna või energiakasutusena.

Seadus võimaldab taaskasutusorganisatsioonile anda pakendi taaskasutamise kohustuse üle. Kui täidetakse kohustused taaskasutusorganisatsiooni ees, siis aktsiisi maksmise kohustust ei teki (PakaS § 11.1).

Vt pakendi taaskasutusorganisatsioone siit: http://www.envir.ee/834


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo