Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Kui firma loomad tekitasid kahju eraisiku maadel ja firma nõustub katma tekitatud kahju, kas eraisikule tasutud kahjuhüvitus tuleb eraisikul deklareerida ja kas antud hüvitus tuleb maksustada tulumaksuga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui firma loomad tekitasid kahju eraisiku maadel ja firma nõustub katma tekitatud kahju, kas eraisikule tasutud kahjuhüvitus tuleb eraisikul deklareerida ja kas antud hüvitus tuleb maksustada tulumaksuga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.07.2010 05:45 (1154 korda)
Kahju hüvitamine ei ole üldjuhul tuluna käsitatav, sest kahju hüvitamise tulemusena isiku vara ei suurene. Selleks, et veenduda, et saadud hüvitis tõepoolest vastaks tekkinud kahju suurusele, näeb tulumaksuseaduse § 12 lg 3 ette, et hüvitatavad kulud peavad olema kas dokumentaalselt tõendatud või kohtuotsusega välja mõistetud. EML küll seadust nii jäigalt ei tõlgenda, kuid dokumentide puudumisel soovitame koostada näiteks eksperdi arvamus kahju suuruse kohta. Tulumaksu kinnipidamise kohustust hüvitise maksjal ei ole. Füüsilisest isikust ettevõtja jaoks võib saadud hüvitis aga olla ettevõtlustulu, kui tekkinud kahju oli seotud tema ettevõtluse kuludega.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo