Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Millised maksud kaasnevad "firma" mobiiltelefoni teel trammipileti ostmisega ja auto mobiilse parkimise teenustasudega?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Millised maksud kaasnevad "firma" mobiiltelefoni teel trammipileti ostmisega ja auto mobiilse parkimise teenustasudega?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.06.2010 07:45 (3285 korda)
Kui parkimine on seotud tööülesannete täitmisega, siis ei kaasne üldjuhul mingeid maksukohustusi. Sama on trammipiletiga. Kui pargitakse ning kasutatakse transporditeenust töötaja isiklikes huvides, siis on tegemist erisoodustusega, v.a kui töötaja vastavad kulud hüvitab.

Mobiilsideoperaatori arve tõendab küll parkimistasu maksmise fakti, samuti parkimise aega, kuid ei tõenda parkimise kohta ega põhjust (st seotust töötaja tööülesannetega). Sellepärast soovitame lisada arvele töötaja aruande või avalduse, milles ta põhjendab ja selgitab tehtud kulutusi. Tallinna ühistranspordi piletid vastavad KMS § 37 lõikes 9 toodud lihtsustatud arve tingimustele ning nende alusel saab ka sisendkäibemaksu maha arvata.

Parkimise kohta vt ka siit.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo