Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Kas on võimalik selline olukord, kus "ettevõtte omanik" on võtnud laenu pangast nn "eluasemelaenu" ja kasutanud seda laenu ettevõtluses ja mingit tulumaksusoodustust pole saanud, et maksuamet vaatleb seda laenutagastust justkui tuluna?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas on võimalik selline olukord, kus "ettevõtte omanik" on võtnud laenu pangast nn "eluasemelaenu" ja kasutanud seda laenu ettevõtluses ja mingit tulumaksusoodustust pole saanud, et maksuamet vaatleb seda laenutagastust justkui tuluna?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.05.2010 04:12 (1327 korda)
Küsimusest võib aru saada, et füüsiline isik on pangast võetud laenu edasi laenanud juriidilisele isikule ning soovib, et juriidiline isik laenu tagasimaksed hüvitaks.

Laenu põhiosa osas mingeid tulumaksuriske ei teki, küll aga tuleb arvestada, et juriidiliselt isikult saadud laenuintress kuulub maksustamisele füüsilise isiku tuluna (TuMS § 17) ja sellelt tuleb tulumaks kinni pidada (§ 41 p 3), kuid pangale tasutud intresse saadud intressitulust maha arvata ei saa (kui tegemist ei ole füüsilisest isikust ettevõtjaga). Selleks, et vältida taolises olukorras kahtlematult ebaõiglast tulumaksukohustust, tuleb vormistada leping, milles lepitakse kokku, et füüsiline isik sõlmib pangaga laenulepingu oma nimel, aga juriidilise isiku arvel, ning juriidiline isik kohustub hüvitama pangale tasutud laenumakse, sh intressi. Sellise lepingu ja maksedokumentide alusel saab rakendada TuMS § 12 lõiget 3 ning välistada intressimaksed füüsilise isiku tulu hulgast.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo