Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - Kui FIE reorganiseerub osaühinguks. Kas vara ületoomisega kaasneb tulumaks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui FIE reorganiseerub osaühinguks. Kas vara ületoomisega kaasneb tulumaks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.03.2006 16:10 (2746 korda)
Tulumaksuseadus võimaldab vältida tulu- ja sotsiaalmaksukohustust juhul, kui füüsilisest isikust ettevõtja annab ettevõtte hulka kuulunud vara mitterahalise sissemaksena üle äriühingule ning, kui selle eesmärgiks on ettevõtte tegevuse jätkamine (vt TuMS § 37 lg 7).

Kui kunagi hiljem sissemakse tegemise teel omandatud osa võõrandada, siis peab arvestama, et osa soetamismaksumuseks loetakse 0 ning tulumaksuga maksustatakse kogu võõrandamisest saadav kasu. Sotsiaalmaksust aga pääseb (vt TuMS § 38 lg 5 prim).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo