Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - MAKSUKORRALDUS - Lugedes Ivo Remmelga art. Maksumaksja 2, 2005 tekkis küsimus: <br />Kuidas arvestatakse ettemaksu tekkimise momenti?<br /><br />Olukord võib olla näiteks järgmine, et igal kuul on kantud üle mingi maksu katteks veidi suurem summa, kui deklaratsioon ette näeb, st. ettemaksu summa muutub iga kuuga. Mõnel hetkel, kui deklareeritud summa tasumine jääb mõne päeva võrra tähtajast hiljemaks, on vahepeal tegu isegi negatiivse saldoga Maksuameti maksuarvestuse kontokaardil. <br /><br />Kas näiteks sellest momendist hakkab uue võimaliku ettemakse jaoks kolm aastat uuesti lugema?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Lugedes Ivo Remmelga art. Maksumaksja 2, 2005 tekkis küsimus:
Kuidas arvestatakse ettemaksu tekkimise momenti?

Olukord võib olla näiteks järgmine, et igal kuul on kantud üle mingi maksu katteks veidi suurem summa, kui deklaratsioon ette näeb, st. ettemaksu summa muutub iga kuuga. Mõnel hetkel, kui deklareeritud summa tasumine jääb mõne päeva võrra tähtajast hiljemaks, on vahepeal tegu isegi negatiivse saldoga Maksuameti maksuarvestuse kontokaardil.

Kas näiteks sellest momendist hakkab uue võimaliku ettemakse jaoks kolm aastat uuesti lugema?
Küsis ja vastas EML 17.11.2005 15:21 (2002 korda)
Maksustamisperioodil, mil saldo muutub negatiivseks, kaob ära ka enammakse. Põhimõtteliselt on Teie loogika aegumise suhtes õige. Nt eeldusel, et saldo ei muutu kolme aasta jooksul kordagi negatiivseks ja kordagi ei tehta taotlust enammakse tagasisaamiseks, saab enammakse põhimõtteliselt aeguda. Kui aga saldo muutub vahepeal negatiivseks, siis enammakset ei ole. Kui nüüd taas makstakse nii palju, et tekib enammakse, hakkab uuesti kulgema ka kolmeaastane aegumistähtaeg.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo