Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mitteresident - Eesti ettevõtja rendib Läti ettevõtjalt ehitustööde teostamiseks Eestis masina. Läti ettevõtja esitab arve 0%-iga. Kas Eesti poolel tekib kohustus pidada arvest kinni 10% tulumaksu (tõendi olemasolul 5%)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõtja rendib Läti ettevõtjalt ehitustööde teostamiseks Eestis masina. Läti ettevõtja esitab arve 0%-iga. Kas Eesti poolel tekib kohustus pidada arvest kinni 10% tulumaksu (tõendi olemasolul 5%)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.04.2010 18:43 (1828 korda)
Tulumaksuseaduse § 29 lg 6 p 4 kohaselt maksustatakse tulumaksuga mitteresidendi poolt saadud renditulu ja litsentsitasud (§ 16), kui paragrahvis 16 nimetatud tasu maksja on Eesti riik, kohaliku omavalitsuse üksus, resident või mitteresident oma Eestis asuva püsiva tegevuskoha kaudu või arvel.

Kui mitteresident annab ettevõtluse raames rendile masina, mida Eesti ettevõtja siin kasutab, siis loetakse sellist tasu maksulepingu mõistes litsentsitasuks (tööstuslik või kaubanduslik sisseseade) ning maksulepingu art 12 lg 2 p a (vt https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=219093) kohaselt võib Eestis tulumaksu kinni pidada kuni 5%. Tulumaksuseaduse § 43 lg 2 kohustab järgima maksulepingut, st pidama kinni 5% tulumaksu eeldusel, et MTA-le esitatakse ka tulu saajat ja tema residentsust tõendav dokument.

Kui tõendit ei esitata, siis on maksumäär 10% (TuMS § 43 lg 1 p 2). Kui mitteresident esitab MTA-le hiljem asjakohased dokumendid, siis tekib tagastusnõue ning enammakstud maksu saab tagasi taotleda (tagastusnõude kohta vt maksukorralduse seaduse § 33).

Residentsuse tõendamise kohta vt siit: http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=926316


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo